Kilis ve Reyhanlı’ya 6 roket isabet etti: 1 ölü, 11 yaralı

Sınırın Suriye tarafından atıldığı belirtilen 3 roket Kilis’e, 3 roket de Hatay’ın Reyhanlı ilçesine düştü. Reyhanlı ilçesine isabet eden roket sonucu ağır yaralanan yaşlı adam, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralılardan durumu ağır olan Rifat Sinirli (69) tedavi altına alındığı Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Sinirli’nin tesadüfen olay yerinden geçtiği belirtildi. Tedavileri süren 5 kişinin ise hayati tehlikesi yok.

Reyhanlı’ya ikinci roket, Dereboyu Caddesi’ndeki eve isabet ederken, 4 kişi yaralandı. Aynı dakikalarda, Akpınar Mahallesi Hüseyin Rahmi Gürpınar Caddesi’ndeki bir eve de üçüncü roket isabet etti. Roketlerin düştüğü bölgelere, sağlık ve güvenlik görevlileri sevk edildi.


Yine Suriye tarafından fırlatılan Reyhanlı’ya düşen roketlerden 1’i Fidanlık Mahallesi’nde bulunan Sanayi Çarşısı’ndaki torna iş yerine isabet etti. Diğer 2 roket ise kapalı pazar yerinin de olduğu Bayır Mahallesi’ne düştü. 3 roketin düştüğü Reyhanlı’da toplam 6 kişi yaralandı.

Kilis’e dün de peş peşe ateşlenen roketlerin düşmüştü. Kilis’in Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan tarihi handaki restoranla ve Polatpaşa Mahallesi Ortaokul Caddesi’nde yer alan Vakıf İyigün’e ait evde yaralanan 5 kişinin, tedavilerinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.