İSTANBUL TABİP ODASI:“TTB’ye Yönelik Saldırının Yargı Ayağı Devreye Girdi””

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey üyesi 11 kişinin bu sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla gözaltına alınmalarına ilişkin İstanbul Tabip Odası yazılı basın açıklaması yayımladı.

“Günlerdir TTB’ne yönelik saldırı, itibarsızlaştırma, sindirme kampanyasının yargı ayağı da  bugün devreye girdi” denilen basın açıklamasında “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlıklı bildirinin hekimliğin binlerce yıllık değerlerini savunmaktan başka hiçbir ifade içermediği ifade edilerek şu ifadelere yer verildi:

“Sabah saatlerinden itibaren Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Eskişehir, Diyarbakır ve Van’daki TTB Merkez Konsey üyelerimizin evleri, işyerleri basılıyor, arama yapılıyor, gözaltına alınıyorlar.

“Basın açıklamasını hedef haline getirenlere, içinde hiçbir suç unsuru olmayan açıklama için soruşturma açanlara, her birinin adresi belli arkadaşlarımızı ifadeye davet etmek yerine evlerini bastırarak gözaltına aldıranlara, yıllardır siyasi iktidarın bütün olanaklarını kullandığı halde TTB seçimlerini kazanamayıp muhbirliğe soyunanlara cevabımızdır:

“Biz hekimiz, sağlıkçıyız. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergamalı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklarda vardık, varız, var olacağız.

“Topluma adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak insan yaşamını, sağlığı, barışı, demokrasiyi her zaman olduğu gibi bugün de, yarın da savunmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

yorumlar

Post source : BİANET

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.