Kelebekler filmi ABD’den ödülle döndü

Tolga Karaçelik’in “Kelebekler”i 18-28 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşen Sundance Film Festivali “dünya sineması” klasmanında jüri karşısına çıktı. “Kelebekler” Sundance Film Festivali 2018’de ‘Dünya Sineması Büyük Jüri’ ödülüne layık görüldü.

Patlayan tavuklar, işsiz bir astronot ve inanç krizi geçiren bir imam, yönetmen Karaçelik’in üçüncü filmi “Kelebekler”de beliren elementlerden birkaçı.

Komedi ve dramayı karıştırarak tüm türlerle oynadığını, filmi zor şartlarda çektiğini söyleyen yönetmen, ödül töreninde yaptığı konuşmada filmi 18 günde çektiğini belirtti. 2015’te Sundance’a katıldığı “Sarmaşık”ı da 19 günde çektiğini hatırlatan Karaçelik, yapımcısına teşekkür eşliğinde, “umarım bir dahaki fim için altı hafta süremiz olur” diye şaka yaptı. Karaçelik, yaptığı konuşmada Tuğçe Altuğ ile evleneceklerini de duyurdu.

“Kelebekler”, annelerinin intiharı sonrası farklı akrabalarına gönderilmiş ve yaklaşık 20 yıl sonra, yabancılaştıkları babaları tarafından uzaktaki köyüne çağrılan, köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenen üç kardeşin öyküsü.

Karaçelik, amcası Mazhar Candan’ın ölümünün bu filmi yapmasına temel etken olduğunu söylüyor.
Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Diloy Gülünve Metin Anter’in üstlendiği “Kelebekler”in Mart 2018’de Türkiye’de vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.