Saldırıya Uğrayan Kuzey Kıbrıs’ın Afrika Gazetesi: “Bizi Katletmek İçin Geldiler”

Erdoğan’ın manşeti nedeniyle hedef gösterdiği Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika gazetesi dün saldırıya uğradı. Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırıları protesto etmek için bir çok kişi gazete binasının önünde toplandı. Burada konuşan Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent “bugün bizi katletmek için geldiler” dedi.

Şener Levent şunları söyledi:

“Sivas’taki Madımak neyse, bugün de burada yaşanan aynen o. Daha şiddetli bir biçimde gelmekte olan bir tehlikeye haber veren bir olay. Bu bir dönüm noktası. Camiden çıkan 200 kişinin buraya gelmekte olduğu söylendi. Tabii gözü dönmüş kara bir güruhtur bu. Zaten bir yakmadıkları kaldı. Polis onları sadece seyretti. Ben polis müdürüne telefon ettim ve ‘Buraya müdahale etmek için bizi öldürmelerini mi bekliyorsunuz’ dedim, anlaşılan onu bekliyorlardı. Bugün artık direnmenin, başkaldırmanın zamanıdır. Siyasi partilerimizin liderleri dün Tayyip Erdoğan’ın söylediğine karşılık bir çift laf etmiş olsalardı bugün bunlar bu boyutta yaşanmış olmazdı. Ama kimse bir şey demedi. Tıpkı Recep Akdağ’a kimsenin bir şey demediği gibi. Açıkça ‘gidin ve linç edin’ dedi, kimse de ses çıkarmıyor.

 

Çok kirli bir Suriye savaşını destekler nitelikte bildiriler yayınlıyorlar. Eğer sen barışçıysan nasıl oluyor da bu kirli savaşı destekliyorsun? Biz bu gazete çıktı çıkalı bu memleketin işgal altında olduğunu söylüyoruz ve işgal bugün de kanlı dişlerini Kıbrıs Türkü’ne gösterdi. İşgale karşı gücümüzü birleştirmeli ve direnmeliyiz. Biz korkmuyoruz. Geleceklerini de biliyorum. Bu akşam da yarın da gelecekler. Görevlerini istedikleri gibi yapmadılar. İstedikleri bizi, gazeteyi ortadan kaldırmak, katliam yapmaktır. İstedikleri açıkça budur. Dünyanın her yerinden aradılar, buradan arayan soran olmadı. Mustafa Akıncı da buna dahildir. Kaldı ki kendisi de burada dayak yemekten güç kurtuldu. Bana Rum radyosu, ‘Mustafa Akıncı sizi korumak için komutanla görüşmüş diyorlar’ diye sordu. Komutan Akıncı’yı mı dinler? Komutan emirlerini Türkiye’deki başkomutanından alır. Kimdir onun başkomutanı? Recep Tayyip Erdoğan… Akıncı beni korumayı bıraksın bir yana, kendini korumaya baksın. Eğer böyle davranmamış olsaydı bugüne kadar bu olaylar burada yaşanmazdı. Ama bir liderlik göstermedi. Geriye kalanlar da göstermedi. Burası devam edecek, susmayacak. Bu işgal bitene kadar, gittiği yere kadar gidecek”.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.