Reyhanlı’ya 6 roket isabet etti

Türkiye’nin Afrin’e harekat başlatmasının ardından Hatay’ın Reyhanlı ilçesine 1.5 saat arayla toplam 6 roket atıldı. Reyhanlı’ya isabet eden roketlerle ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybederken, 30 kişi yaralandı. Reyhanlı’ya akşam saatlerinde bir roket daha atıldı. Vali Erdal Ata, “37 yaralımız var” dedi.

Edinilen bilgiye göre, kara harekatının başlatıldığı ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın sınır birliklerinde denetleme ve incelemelerde bulunduğu sırada, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine Afrin bölgesinden 3 roket atıldı. Roketlerden birinin kent merkezinde bir aracın üzerine diğeri bir binanın çatısına üçüncüsü de bir evin bahçe duvarına isabet ettiği öğrenildi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre Suriye uyruklu 1 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı. Patlamanın ardından bölgeye güvenlik görevlileri ve sağlık ekipleri sevk edilirken, yaralılar çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Öte yandan roketli saldırıda çevredeki ev ve iş yerlerinin camları kırıldı.

 
Üç roket daha atıldı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine saat 18.30 sıralarında, ilk olaydan 1.5 saat sonra 3 roket daha isabet etti. İlk roketin isabet ettiği Atatürk Caddesi’ne 300 metre uzaklıktaki şehir merkezine atılan roket, bir binanın duvarına isabet etti.

Aynı zamanda Bayır Mahallesi’ndeki bir evin bahçesine de roket isabet etti. Diğer roketin isabet ettiği bölge ise araştırılıyor. Roketlerin atıldığı bölgede güvenlik önlemi alınırken, ambulanslar sevk edildi. Reyhanlı’ya 1.5 saat arayla toplam 6 roket düşmüş oldu.

Valilikten açıklama

Hatay Valisi Erdal Ata, Reyhanlı ilçesine roket atılmasıyla ilgili, “Suriye’den atılan roketler marifetiyle 37 yaralımız var. Bunlardan 31’i ayakta tedavi sonrası taburcu edildi, 4 ağır yaralı var.” dedi.

Ata, olayda yaralananları tedavi gördükleri Reyhanlı Devlet Hastanesinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastane yetkililerinden yaralılar hakkında bilgi alan Ata, ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Reyhanlı ilçesinde meydana gelen olayda 37 kişinin yaralandığını söyledi.

Yaralılardan 4’ünün durumunun ağır olduğunu belirten Ata, şöyle devam etti:

“Suriye’den atılan roketler marifetiyle 37 yaralımız var. Bunlardan 31’i ayakta tedavi sonrası taburcu edildi, 4 ağır yaralı var. Bunların 3’ü Hatay Devlet Hastanesinde, biri Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde. Şu an Reyhanlı Hastanesinde de 2 hastamız var ve sağlık durumları iyi, gözlem altına alındılar. Onlar da muhtemelen yakın tarihte taburcu edilecekler.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.