CHP’nin İstanbul il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu, iktidar medyasının hedefinde

Yeni Şafak, Sabah, Akşam, Star CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’yu hedef göstermeyi sürdürüyor. Aydınlık da onlardan eksik kalmıyor. CHP’nin İstanbul il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu’ya yönelik hedef gösterme kampanyası devam ediyor.

İktidar medyası bugün de gazetelerin birinci sayfalarından ve köşe yazarlarıyla Kaftancıoğlu’ya yönelik suçlamalarda bulundu.

Yeni Şafak’ta “CHP’ye darbeci eylemci başkan”, Akşam’da “Hem densiz hem terör sevici”, Star’da “CHP’ye HDP’li başkan” ifadeleri kullanıldı.

Aydınlık’ta “Dersimli Kemal’e Kobanici Canan” manşeti atıldı. Aydınlık, Kobani’de IŞİD işgaline karşı çıkan Kaftancıoğlu’nun bu tutumunu “PKK’ya sahip çıkmak” olarak niteledi. Kılıçdaroğlu’nun Kaftancıoğlu’ya desteğinden rahatsızlığını da Kılıçdaroğlu’nun Dersimliliğini öne çıkararak gösterdi.

Sabah’ta Melih Altınok, Kaftancıoğlu’yu “CHP’ye trol başkan” ifadesiyle hedef alırken Star’da ise Ahmet Kekeç, “İşbirliğiniz hayırlı olsun” başlıklı yazısında “Bu CHP’ye de, bugüne kadar PKK’ya ve FETÖ’ye tek laf etmemiş, sürekli HDP’yi yücelten, Gezi gazisi (Gezi’de elinde taşla görüntü vermişti), çözüm süreci karşıtı ve aynı zamanda “soykırım savunucusu” bir İl Başkanı yakışırdı!” dedi.

Kekeç, sosyal medyada dolaşan ve elinde taş olan bir kişinin Kaftancıoğlu olduğu iddiasına dayanarak “Gezi’de elinde taşla görüntü vermişti” ifadesini kullandı. Ancak Kaftancıoğlu, fotoğrafa ilişkin, “Kim olduğunu bilmediğim bir insan sosyal medyada teşhir ediliyor. Bu kişi için büyük bir hak ihlali.Eşimin sırf şaka yapmak için ‘buldum seni’ yazdığı bir fotoğraf. Asla değilim. Benim olmadığım o kadar belli ki. O kişi ben değilim ama o kişinin hakları gasp ediliyor. Kim olduğunu bilmiyorum” demişti.

Canan Kaftancıoğlu kimdir?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu’da doğdu. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TiHV) vaka taraması yaparak ‘İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi’ isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında il başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerini sürdürdü.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.