Bakan’a ‘çaresizliği hiç tatmamışsınız’ diyen Dilek yaşamını yitirdi

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle ilaçlarının temini için yardım istediği dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı ‘Dilenci değilim” diyerek geri çeviren 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Dilek Özçelik, yaşamını yitirdi. 

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan ve Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi olan Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013 günü iki günlük Trakya gezisi kapsamında Edirne’ye gelen dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanına gitmiş ve kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. Ancak Bakan Bayraktar kendisinden hastalığı konusunda yardım talebinde bulunan Özçelik’in cebine sadece biraz para koymak istedi.
 
Maruz kaldığı bu yaklaşım nedeniyle “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek tepkisi gösteren Özçelik, parayı geri iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.
 
Kanser hastası Dilek Özçelik’in gösterdiği bu tepki, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Hakkında çıkan haberlerin ardından Dilek’in bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı. 
 
Lenf kanseri hastalığı nedeniyle eğitimine devam edemeyen ve yıllardır kanserle mücadele eden Dilek Özçelik, Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu dün ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybeden Özçelik, toprağa verildi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.