Tarkan’dan doğayı katledecek yol projesine tepki

Tarkan, Gediz Deltası’nda doğal yaşam alanlarını yok edecek İzmir Körfezi Geçiş Projesi’ne, “Bu nasıl bir rant hırsıdır? Nasıl bir vicdansızlıktır?” diyerek tepki gösterdi.Sanatçı Tarkan, İzmir Körfezi Geçiş Projesi’ne Gediz Deltası’nda doğal yaşam alanlarının yok edeceği gerekçesiyle tepki gösterdi. 

Instagram hesabından Doğa Derneği’nin konuya ilişkin açıklamasını paylaşan Tarkan, paylaşımına yaptığı yorumda, şu ifadeleri kullandı:

Neredeyse her köşesi betona dönüşen ülkemizde geriye kalan birazcık doğamızı koruyalım bari. Bu nasıl bir yok ediştir? Bu nasıl bir rant hırsıdır? Nasıl bir vicdansızlıktır? Doğa olmazsa biz de var olamayız. Bu gerçeği ne zaman anlayacağız? Ne zaman uyanacağız?

Tarkan’ın tepki gösterdiği projeye ilişkin Doğa Derneği’nden yapılan açıklamada ise Gediz Deltası’ndan geçtiğimiz sene 20 bin flamingonun kuluçkaya yattığı ve körfez geçiş projesinin bölgeye ciddi zararlar vereceği belirtilerek, 14 Ocak Pazar günü saat 10.00’da Bostanlı Barınağı’nda basın açıklaması düzenleneceği ifade edildi. 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.