Yapılan Son Araştırma Kırmızı Et ve Kanser İlişkisini Güçlendirdi

Kırmızı et uzun süredir kanser ile ilişkilendiriliyordu. Uyarılar genelde fazla dikkat çekmiyor olsa da, Nevada Üniversitesi’nin yaptığı son araştırma kırmızı et ve kanserin ilişkisini irdeleyip neden kırmızı etin kanser teşhislerinde önemli rol oynadığını ortaya koydu.

Kırmızı et uzun süredir kanser ile ilişkilendiriliyordu. Uyarılar genelde fazla dikkat çekmiyor olsa da, Nevada Üniversitesi’nin yaptığı son araştırma kırmızı et ve kanserin ilişkisini irdeleyip neden kırmızı etin kanser teşhislerinde önemli rol oynadığını ortaya koydu.

Araştırmacılar hayvanlarda bulunan CMAH adı verilen genin, Neu5Gc şekerini sentez ettiğini, ve bu genin insanlarda olmadığını, bu şekerin kırmızı et, bazı balıklar ve süt ürünlerinde bulunduğunu ortaya koydu. İnsanlar bu gene sahip bir hayvanı tükettiğinde, vücut bu yabancı şekere bir immun reaksiyon oluşturuyor; bu immun reaksiyon da yangınlara, eklem iltihaplarına ve kansere neden oluyor.

Hayvansal ürünlerin insan sağlığına olan zararları her geçen gün yapılan bilimsel araştırmalar ile ortaya konmaya devam ederken, hem kendi sağlığımız, hem hayvanların yaşama hakkı hem de çevresel felaketi önlemek için veganizm önerilebilecek tek reçete.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.