Yılbaşında Taksim’de Kutlama Yok, Toplanmak Yasak

İstanbul’daki Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Taksim’de düzenlenen “Huzur Toplantısı”nda konuşan İlçe Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, yılbaşında Taksim meydanına giriş çıkışların kontrol edileceğini açıkladı.

Kılıç, Beyoğlu’nda yılbaşı tedbirlerinin “üst seviyede” olacağını belirtti, sözlerine şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıl Reina saldırganının önce Taksim’de görüntü çekip daha sonra tedbirleri görünce başka yere yönlenmesi nedeniyle tedbirleri iki katına çıkaracağız.

“Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara izin verilmeyecek.

“İstiklal Caddesi ile Taksim Meydanı’na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı’ndan girişlerde önlemler alınacak.

“İlerleyen dönemlerde projelerimiz mevcut. Bunları vatandaşlarımıza iletip uygulamaya çalışacağız.”

Geçen yıl, yılbaşı gecesi Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm sokaklar araç trafiğine kapatılmış, meydan çevresinde de 40 arama noktası oluşturulmuştu.

“Yol çalışması toplanmalara izin vermedi”
İsmail Kılıç, İstiklal Caddesi ve Taksim meydanında yıllardır süren inşaat çalışmalarının, gösteri ve yürüyüşlere izin vermediğinin altını çizdi:

“Bir yıllık süre içerisindeki 342 olayda 35 gözaltı yapıldı. Taksim İstiklal Caddesi’ndeki çalışmalardan dolayı toplanmalara izin verilmemesi de büyük etkendir.”

Kılıç, mültecilerin yerlerinin de zorla değiştirildiğini ve başka ilçelere gönderildiklerini açıkladı: “1739 Suriyeli dilenci toplandı ve 553’ü Pendik’teki Kızılay Kampı’na gönderildi. Türk olan 153 çocuk, aileye teslim edildi.”

“Yılbaşına hayır” afişleri

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.