İtalya’da sirklerde hayvan kullanmak yasaklandı

İtalya’da 2.000 hayvanı sömüren yaklaşık 100 sirk gelecek yıla kadar tamamen kapanmış olacak. İtalya parlamentosu geçen hafta ülkedeki bütün gösteri ve sirklerde hayvan kullanımını yasaklayan tasarıyı onayladı.

Bir yıl içerisinde ülkede bulunan yaklaşık 100 sirkin hayvan kullanımını tamamen yasaklamasına dair bakanlar kurulu düzeyinde bir kararname düzenlemeye başlayacak.

Hayvan hakları organizasyonu Uluslararası Hayvan Savunucuları (ADI), yerel örgüt Lega Anti Vivisezione ile birlikte çalışarak milletvekillerine gösteri dünyasındaki hayvanlara yapılan zulüm ile ilgili eğitim verdi.

Organizasyon İtalya senatosunda, Bolivya sirklerinden kurtarılan 25 aslanın hikayesinin anlatıldığı Lion’s Ark adlı belgeselin gösterimini yaptı.

ADI başkanı Jan Creamer, “ İtaat etmeleri ve şov yapmaları için bu hayvanlara yapılan zulmü ve şiddeti gösterdik. İtalya’yı alkışlıyoruz ve Birleşik Krallık, Amerika gibi ülkelerin de acilen bu yasağı takip etmeleri ve bu zulmü bitirmelerini bekliyoruz.” dedi. İtalya, vahşi hayvan sirklerini yasaklayan 41. ülke oldu şimdilik.

Fotoğraf ve yazı: https://tvd.org.tr/2017/11/italya-butun-hayvanlarin-sirklerde-kullanilmasini-yasakladi/

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://hayvanozgurlugucevirileri.com/2017/12/07/italyada-sirklerde-hayvan-kullanmak-yasaklandi/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.