Sesli kitap desteği başladı

cnnturk.com‘dan Ecevit Bıktım’ın haberine göre, Google üzerinden yaptığınız kitap aramalarında mevcutsa sesli kitap versiyonunu da bulmanız mümkün olacak.

Google, artan e-kitap ilgisi sebebiyle uzun süredir kitap aramalarına izin vermekteydi. Şirketin halihazırda sağladığı bu kolaylığın yanına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Google üzerinden yaptığınız aramalar sonucunda artık sesli kitaplara da kolayca ulaşabileceksiniz. Elbette kitabı okumak ve dinlemek arasında karar vermek size düşüyor. Sözü geçen algoritma, aradığınız kitabı Audible, Barnes&Noble ve Google Play Kitaplar üzerinden arıyor olacak. Dahası, size ekstra bilgi olarak çevredeki kütüphanelerin yerini ve şayet bilgi mevcutsa sesli kitap kopyasını ödünç alabileceğiniz noktaları da gösterebilecek. Yeterince arama yapmanız ardındansa okuduğunuz yazarlar ve kitap türlerine göre daha isabetli arama sonuçları karşınıza çıkacak.

Elbette ülkemizde sesli kitapların azlığı, kütüphanelerde sesli kitapların çok sınırlı olarak bulunması ve kütüphane içi hakkında bilginin Google’ın elinde olmaması sebebiyle sistem, tüm özellikleriyle sunulmayacak. Umuyoruz ilerleyen günlerde bu tarz şeyler artış gösterir.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.