Kılıçdaroğlu: OHAL’in uygulandığı bir ülkede demokrasi olmaz

Londra’da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu ‘OHAL’in uygulandığı ve her şeyin bir kişiye bağlandığı bir ülkede demokrasi olmaz’ dedi.

Bazı temaslarda bulunmak için Londra’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İngiltere Birliği’nin düzenlediği  gecede konuştu. “OHAL’in uygulandığı ve her şeyin bir kişiye bağlandığı bir ülkede demokrasi olmaz” diyen Kılıçdaroğlu, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ise “Trump, Kudüs’ün ortasına bir bomba koydu” sözleriyle eleştirdi.

Bazı temaslarda bulunmak için kalabalık bir heyetle Londra’da bulunan Kılıçdaroğlu, CHP İngiltere Birliği’nin düzenlediği etkinlikte konuştu ve birlikte mücadele etmenin önemini vurguladı.

Türkiye’deki sorunlara değinen CHP lideri, bir kez daha kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığının altını çizdi. Zaman zaman umutsuzluğa kapıldıklarını belirtilen Kılıçdaroğlu “Ancak umutluyuz ve mutlaka kazanacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu “OHAL’in uygulandığı ve her şeyin bir kişiye bağlandığı bir ülkede demokrasi olmaz” şeklinde konuştu. “Bir adam konuşacaksa ve ülkedeki insanların tüyleri diken diken olacaksa bu ülkede demokrasi olmaz” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, Erdoğan için “Seni unutmayacağım” dedi.

Savcılarla kendisinin tehdit ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz siyaseti cebimizi doldurmak için yapmıyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Kudüs’ün ortasına Trump bir bomba koydu” dedi. Bu tutumu kınadığını belirten  Kılıçdaroğlu, Trump’ın bu kararda yalnız kalacağını söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.