CHP Başkanı Kılıçdaroğlu: Yurt dışından para gelmesi gitmesinden vahim, yeni belgeler var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailesinin yurtdışına para gönderdiğine ilişkin açıklamalarına “Para gitmedi geldi” diye karşılık veren Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın sözlerini “Para geldiyse daha vahim” diye değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan, eniştesi Rıza İlgen, dünürü Osman Ketenci ve eski özel kalem müdürü Mustafa Gündoğan’ın yurtdışına 15 milyon dolara yakın para gönderdiklerine ilişkin belgeler olduğunu açıklamıştı. Tayyip Erdoğan da yurtdışına para gönderme iddialarını yalanlarken “Mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi” cümlesini kullanmıştı.

Hürriyet’inin haberine göre , Kılıçdaroğlu CHP Parti Meclisi toplantısı sonrası yaptığı değerlendirmede elindeki belgelerin hepsinin gerçek olduğunu söyledi. Elinde başka belgeler de bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu “Para Türkiye’den dışarı gidiyorsa etik ve ahlaki değil ama gelmesi daha vahim. Bu durumda ya kara para aklamak, ya da daha az vergi ödeme söz konusudur. Bu kötü bir sonuç doğurur. Kara para aklama varsa evrensel hukukun alanına girer” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.