Nevşin Mengü Deutsche Welle’de Ekrana Döndü

Nevşin Mengü, Deutsche Welle (DW) Türkçe’de program yapmaya başladı. Her Salı DW Türkçe’nin YouTube kanalında yayınlanacak olan “Nevşin Mengü ile Bire Bir” ile programının ilk konuğu eski diplomat ve milletvekili Onur Öymen oldu. Mengü ilk programda Türkiye’nin NATO üyeliğini masaya yatırdı.

Mengü ilk programının başlangıcında “Soruyu soruyoruz yanıtını alıyoruz, lafı dolandırmak yok, laf kalabalığı yok, soruya alakasız cevap vermek yok: Birebir” dedi.

 

Mengü programına davet ettiği konuklarına gündeme dair sorular soracak. CNNTürk’ün işten çıkardığı Mengü, BirGün’de yazıyor.

Nevşin Mengü Hakkında

1982’de Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde ve Yüksek Lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

2005 senesinde Kanaltürk Televizyon kanalında “Kadınlar Kulübü” programıyla televizyonculuğa başladı.

Bir yıl sonra Habertürk’de muhabirliğe başladı. One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine 1,5 yıl Ajansın Tahran temsilciliğini yaptı.  Altı ay süreyle Hürriyet’te çalıştı. Daha sonra CNNTürk’e geçti. CNNTürk ve Kanal D’de haber bülteni ve ana haber sunuculuğu yaptı. Maraton koşan Mengü ayrıca Ironman triatlonlarına katılıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.