TGC’den tutuklu gazetecilere ziyaret: Özgür bırakılmalarını istiyoruz

TGC Başkanı Turgay Olcayto, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ahmet Şık, Mahir Kanaat ve Ali Bulaç’ı ziyaret etti. Başkan Olcayto, “Gazetecilik suç değildir, tutuklu gazetecilerin özgür bırakılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, tutuklu gazetecilere destek vermeyi sürdürüyor. Düzenli olarak gazeteci duruşmalarını takip eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, tutuklu gazetecileri de cezaevlerinde ziyaret ediyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto 21 Kasım 2017 Salı günü Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Ahmet Şık, BirGün Gazetesi’nden Mahir Kanaat ve kapatılan Zaman Gazetesi’nin yazarı Ali Bulaç’ı ziyaret etti. Ziyarette mesleki dayanışma üzerinde duran ve ziyaretten mutlu olduklarını belirten tutuklu gazeteciler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğini sürdürmesini istediler.

TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Üç meslektaşımızla da görüştük. Sağlık durumları iyi. Avukatlarıyla görüşebildiklerini ifade ettiler. Ahmet Şık’ın duruşması 25-26 Aralık tarihlerinde. Mahir Kanaat’ın duruşması 6 Aralık’ta, Ali Bulaç’ın duruşması ise 8 Aralık’ta. Bu duruşmaları da takip edeceğiz. Tutuklu meslektaşlarımız gazetecilerin de davalara destek vermelerini bekliyorlar. Biz ‘gazetecilik suç değildir’ demeyi sürdürüyoruz. Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.