Veri Gazeteciliği oturumlarının da düzenlendiği 10.Küresel Araştırmacı Gazetecilik Konferansı başlıyor

İki yılda bir düzenlenen Küresel Araştırmacı Gazetecilik Konferansı (#GIJC17) bu çarşamba Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde başlıyor. Konferans her dönem araştırmacı gazetecileri ve veri gazetecilerini uluslararası alanda bir araya getiriyor.

Konferansa 130 ülkeden 1200’e yakın gazeteci katılıyor.  150 panel, atölye, özel etkinliklerle birlikte alanında önemli isimler hem veri gazeteciliği alanında hem de araştırmacı gazetecilik  alanında tecrübelerini ve uyguladıkları tekniklerini paylaşacaklar. Konferansta Türkiye’den GIJN üyesi Veri Gazeteciliği Platformu (www.verigazeteciligi.com)  da tanıtılacak.

 

BuzzFeed, OCCRP , Associated Press ,Inkyfada, Agence France-Presse (AFP) , Journalismfund.eu , Beladi TV , SKUP , New York Times , The centre for investigative journalism (CIJ) ,Africa Check ,amaBhungane Centre for Investigative Journalism ,Financial Times,Guardian,Reuters News , Data Journalism Platform -Turkey (www.verigazeteciligi.com) ,Nepali Times ,Arab Reporters for Investigative Journalism (ARIJ) ,MongolTV ,IndiaSpend ,BBC ,ProPublica ,Huffington Post SA, Kaas & Mulvad ve sayısız medya kurumlarının temsilcileri konuşmacı olarak yer alacak.

Konuşmacıları incelemek için tıklayınız: https://gijc2017.org/speakers-gijc17/
Tüm programı ve oturumlar için tıklayınız: https://gijc2017.org/program-gijc17/

 

Veri Gazeteciliği Türkiye Platformu Tanıtımı

Veri Gazeteciliği Platformu Tanıtımı

GIJN üyesi Veri Gazeteciliği Platformu(www.verigazeteciligi.com)‘nun da tanıtılacağı konferansa veri kazıma ve etik,  veri gazeteciliği eğitimi, küçük haber kurumlarında veri gazeteciliği oturumları ile Pınar Dağ da konuşacak. Türkiye’de veri gazeteciliği alanında yapılan çalışmalar,  eğitim ayağı, atölyeler, akademik çalışmalar ile tecrübe ve pratik uygulama paylaşımı yapılacak.

Türkiye oturum ayağına buradan ulaşılabilir : https://gijc2017.org/speakers-gijc17/

Konferans  #GIJC17 etiketi üzerinden takip edilebilir.

Kaynaklar:

http://www.verigazeteciligi.com/veri-gazeteciligi-oturumlarinin-da-duzenlendigi-10-kuresel-arastirmaci-gazetecilik-konferansi-basliyor/

https://dagmedya.net/2017/11/13/10-kuresel-arastirmaci-gazetecilik-konferansi-basliyor/

http://www.verigazeteciligi.com/veri-gazeteciligi-turkiye-gijn-uyesi-oldu/

https://gijc2017.org/

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Geri İzleme: Veri Gazeteciliği oturumlarının da düzenlendiği 10.Küresel Araştırmacı Gazetecilik Konferansı başlıyor - Açık Veri ve Veri Gazeteciliği Türkiye

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.