Hayvan Hakları Kuramı Tartışılacak

12 Kasım günü ikincisini düzenlenen Hayvan Hakları ve Veganlık Günleri’nde Hayvan Hakları Kuramını tartışılacak, aktivizm atölyesi gerçekleştilecek.

Gün boyu sürecek etkinlik kahvaltı ile başlayacak, Uygulamalı Vegan Aktivizm Atölyesi ve “Neden Hayvan Hakları Kuramı?” başlıklı sunum ve tartışma ile devam edecek.

12 Kasım Pazar, Program ve Etkinlik Sayfaları:
11.00-13.00: Vegan Kahvaltı
13.00-16.00: Uygulamalı Vegan Aktivizm Atölyesi
17.00-19.00: Neden Hayvanları Kuramı?

İstanbul Kadıköy Koşuyolu’nda gerçekleşen etkinliğe katılım, mekan kapasitesi nedeniyle sınırlı. Bu nedenle katılmak isteyenlerin facebook’taki etkinlik sayfalarında yer alan formlardan kayıt olmaları gerekiyor. Etkinlik açıklamaları ise şöyle:

Vegan Kahvaltı:

Siz de mi vegansınız?

Diğer veganlarla birlikte, hayvanların yemek değil birer kişi olarak görüldüğü, vegan yiyeceklerin ve hayvan hakları üzerine sıkı bir sohbetin keyfine varacağınız harika bir Pazar kahvaltısına ne dersiniz?

Dilerseniz vegan kahvaltı repertuvarınızla soframıza katkıda bulunun, dilerseniz de bir simit alıp gelen yiyeceklerin tadını çıkarın.

Çaylar bizden!

Uygulamalı Vegan Aktivizm Atölyesi

Vegan oldunuz ve elbette veganlığı yaygınlaştırmak istiyorsunuz. Çevrenizdekilere hayvan haklarını ve veganlığı nasıl anlatıyorsunuz? Diğerlerinin nasıl anlattığını, verimli sonuçların nasıl alındığını merak ediyor musunuz? Veganlık anlatımınızı geliştirmek istiyor musunuz?

Öyleyse, bu etkinlik tam size göre! Veganlık anlatımınızı güçlendirebilmeniz adına, sizler için bir role-playing çalışması tasarladık. Bu çalışmada, bizler vegan değilmişiz gibi davranıyoruz. Aramızdan dilediğiniz kişiyi seçip veganlık anlatıyorsunuz. Size etrafınızdaki naveganlardan gelen soruları soruyoruz. Veganlık anlatımınız bittiğinde, sorulara verdiğiniz cevapları hepbirlikte geliştiriyoruz.

Bu atölyeden çıktığınızda, her zamankinden daha donanımlı bir vegan aktivist olduğunuzu hissedeceksiniz. Hayvan hakları için, vegan aktivizm atölyesinde buluşalım!

Hayvan Hakları Kuramı

Hayvan hakları kuramı, hayvan hakları aktivizminde ne işe yarıyor? Hayvanları önemseyip vegan olduğumuza göre, onları savunmak için neden bir kurama ihtiyacımız olsun? Hayvan hakları kuramı bir hayvan hakları aktivistini hangi noktaya taşır?

Bu soruların cevaplarını arayacak olan sunumda, hayvan hakları kuramı çalışmış veganlar, kuramın kendi aktivizmlerini nasıl etkilediğini bizlerle paylaşacaklar.

Siz de bir vegan olarak, daha etkin hayvan hakları çalışmaları yürütmek, hayvan meselesini doğru perspektiften savunduğunuza emin olmak istiyorsanız, sorularınızın cevabını bu sunumda bulabilirsiniz.

Kaynak: http://veganlik.org/abolisyonist-vegan-hhvg/

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://veganlik.org/abolisyonist-vegan-hhvg/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.