“Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” el kitabı çıktı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, eğitimciler ve danışmanlar için “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” başlıklı bir kitap yayınladı.

Lise çağındaki gençlerinin ve eğitimcilerin toplumsal cinsiyet, ayrımcılık, sanal zorbalık ve flört şiddeti konularında farkındalıklarının artırılmasına yönelik pilot bir çalışma olan “Ne Var Ne Yok?!” projesi kapsamında yayınlanan kitap, dernek ekibinden psikolog Nurgül Öztürk, Merve Karabulut ve cinsel sağlık eğitmeni-danışmanı Efsun Sertoğlu’nun katkılarıyla hazırlandı.

Öztürk, kitapla ilgili şöyle konuştu:

“Kitabı hazırlarken en önem verdiğimiz nokta; kitabın kapsayıcı ve güçlendirici bir dile sahip olmasıydı. Bu alanda çalışırken gençlerin ilişkilerine dair varsayımlarda bulunmak, neyin doğru-yanlış olduğunu dayatmak yerine iyi bir dinleyici olmak ve bu konuların konuşulabilir olduğunu öğrencilere hissettirmek gerekiyor.

“Eğitimcilere, çalışmalara başlamadan önce onlar için hazırladığımız soruları kendilerine sormalarını tavsiye ediyoruz. Gençlerle çalışmaya başlamadan önce kendimizle çalışmamız bir koşul. Umarız bu kitap eğitimcilerin kendi yaklaşım ve önyargıları üzerine çalışmaları için de bir vesile olur.”

El kitabı için tıklayınız

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.