Hollywood’dan Türkiye’deki Tutuklu Hak Savunucularına Destek

Ben Stiller, Mark Ruffalo, Whoopi Goldberg, Zoë Kravitz ve Zach Galifianakis’in de aralarında bulunduğu 23 sanatçı, Büyükada’da gözaltına alınan ve 101 gündür tutuklu bulunan hak savunucularına destek verdi.

Uluslararası Af Örgütü ABD Şubesi, Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç’a hitaben, Türkiye hükümetine insan hakları savunucularını derhal serbest bırakma çağrısının yer alan bir mektup yazdı.

Mektuba imza atan sanatçılar şöyle:

Zoë Kravitz, Nazanin Boniadi, Don Cheadle, Marisa Tomei, Adam McKay, Paul Haggis, Joshua Malina, Fisher Stevens, Claire Danes, Ben Stiller, Whoopi Goldberg, Mike Farrell, Eva Orner, Peter Sarsgaard, Tim Roth, Kathy Najimy, Mark Ruffalo, Zach Galifianakis, Bruce Cohen, Shira Piven, Mike White, Tim Kring ve James McAvoy.

Sanatçılar daha önce de çağrı yapmıştı

Daha önce de Peter Gabriel, Juliette Binoche, Jane Birkin, Angélique Kidjo, Annie Lennox ve Bono gibi ünlü sanatçılar da Fransa’nın Libération gazetesinde yayınlanan mektubu imzalayarak insan hakları savunucuların serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu.

Ayrıca, Annie Lennox, Patrick Stewart, Ken Loach ve Peter Gabriel Twitter üzerinden insan hakları savunucularının derhal serbest kalmaları çağrısında bulunmuştu. U2 grubunun solisti Bono’da hak savunucuların serbest bırakılması çağrısına katılmıştı.(bianet)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir