‘Vize krizinin maliyeti 63 milyar lira’

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira. Bu bizim vatandaşımızın sırtındaki yük”  dedi.

İstanbul başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un ‘FETÖ’ soruşturmasında ‘casusluk’ gerekçesiyle 4 Ekim’de tutuklanmasının ardından ABD, Türkiye’den vize başvurularını askıya almış, Türkiye de Amerikalılar için aynı kararı uygulamaya başlamıştı.

Partisinin merkez yürütme kurulu (MYK) toplantısında konuşan Tezcan, ABD’nin vize yasağının kabul edilebilir olmadığını belirterek şunları söyledi: “Net itirazımızı ifade ettik. Yaptırım yanlıştır, misilleme doğrudur. Ancak uluslararası ilişkilerde ülkenin ciddiyetinden hükümetler sorumludur. Ne yazık ki AKP diğer politikalarda olduğu gibi dış politikada da iflas etmiştir. Bunun neticesinde Türkiye arkası yalnız bir ülke görüntüsü çizmektedir. Avrupa ülkeleriyle, demokratik, modern ülkelerle kavga içinde olduğunuz sürece hak ettiğiniz desteği bulamazsınız. Vize krizinin ekonomideki maliyeti 63 milyar lira. Bu bizim vatandaşımızın sırtındaki yük.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.