Gökbilim Konferansı 12 Kasım’da

“7’den 77’ye Gökbilim” isimli konferansla devam ediyor.

Gökbilim (astronomi), kökenleri, evrimleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ile gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır. Gökbilim daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arkaplan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilim dalıdır. Evrende bulunan her çeşit maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler.

Konferansımızda, Gökbilimin insanlığa kazandırdıkları ve yakın evrenimizin modellenmesi hakkında konuşacak, bu model üzerinde çeşitli spekülatif iddiaların analizini yapacağız.

 

Prof. Dr. Ethem Derman’ın konuşmacı olarak yer alacağı “7’den 77’ye Gökbilim” isimli konferansımız, 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 14:00’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Kontenjanlarımız ise sınırlıdır.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.