Erdoğan: Makama Gelirken İyi, Makamı Boşalt Deyince Yadırganıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran gezisi dönüşünde uçakta açıklamalarda bulundu. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) 25 Eylül’de yapılan bağımsızlık referandumu hakkında konuşan ve referandumun kabul edilemez olduğunu tekrarlayan Erdoğan, bazı belediye başkanlarının istifasının istendiği iddiaları hakkındaki soruları yanıtladı.

“Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama makamın boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor?” diyen Erdoğan özetle şunları söyledi:

“Biz sıradan bir parti değiliz”

“Biz, rutin, alışılmış, sıradan bir siyasi parti değiliz. Bizim siyasi partimiz, aynı zamanda bir davadır.

“Bu davaya inanmış olanlar, bu davaya gönül vermiş olanlar, gerektiğinde genel merkeze gelir istifasını teklif eder, ondan sonra da bir başka arkadaşla yola devam edilebilir.

“Zaten istifa eden de, partiden istifa amacıyla değil, bulunduğu makamı boşaltmak için o tür bir adım atar. Tabii bunları farklı yere çekme gayretine girenler de oluyor.

“istifanın kendisini de bizi de sıkıntıya düşürmeyeceği anlatılabilir”

“Eğer illerde, ilçelerde sıkıntılar varsa, teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcımız çağırır, görüşür kendileriyle; iyi niyet içerisinde mesele çözülür.

“Ama olay belediye olduğu zaman farklı. Ama orada da görüşmek suretiyle gelinen nokta budur denilebilir; ilgili başkana, istifa suretiyle o makamı boşaltmanın kendisini de bizi de sıkıntıya düşürmeyeceği anlatılabilir.

“Bir makama getirilirken her şey iyi güzel, ama benim metal yorgunluğu olarak dediğim durumlarda makamı boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor?

“Kaldı ki istifa ya da görevden ayrılma, bu davada bir sorun olarak görülmemelidir.

“Hasbi değil, hesabi davranırsan…”

“Nitekim, bir çok arkadaşımız daha önce görevlerini bırakmışlar, sonra başka görevler almışlardır.

“Ama dava olarak görmez de, hasbi değil hesabi davranırsan; ‘Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir