Wikileaks, füze kontrol sistemi Raytheon hakkında bilgiler yayınladı

WikiLeaks, CIA’ya yönelik en büyük ifşa olarak nitelediği Vault7 kapsamında, füze kontrol sistemi Raytheon hakkında bilgiler yayınladı.

WikiLeaks, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’ya yönelik en büyük ifşası olarak nitelediği Vault7 kapsamında, yeni belgeler yayınladı.

soL’un aktardığına göre, belgeler kapsamında, CIA’in geliştirdiği yazılımlarla akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve internete bağlanan televizyonlara nasıl sızdığı ifşa ediliyor.

Yayınlanan belgeler, ABD savunma yetkilileri tarafından geliştirilen bir füze kontrol sistemi Raytheon hakkında bilgileri içeriyor.

Wikileaks, belge içeriğinin CIA’nın casusluk amaçlı yazılımları kapsamında olmadığını belirtti ancak neden Vault7 kapsamında ilgili içeriklerin paylaşıldığına açıklama getirmedi.

Dört belgeden oluşan içerik, füze fırlatma sistemleri ile donatılmış yerleşik Pratt & Whitney uçaklarında şifrelenmiş ve kimliği doğrulanmış kanallar üzerinden veri alışverişi yapan, sinyal veren mikro denetleyici birimleri ayrıntılarıyla anlatıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir