Hürriyet yazarı Alphan’dan Ahmet Hakan’a: Okumuyor bu ‘gazeteci’

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun (TKDF) Türkiye’de ensest oranının yüzde 40 olduğunu ifade eden araştırmayı Hürriyet’teki köşesine taşıyan Melis Alphan ile köşe komşusu Ahmet Hakan arasındaki tartışma devam ediyor. Alphan en son olarak Hakan’a “Okumuyor bu gazeteci” diyerek tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın “Bari inandırıcı olsun diye küsuratlı sayı verin be kardeşim! Sanki kıyafet mağazasının yazlık indirim oranlarını açıklıyorlar!” ifadelerini kullandığı yazısına yazısına Alphan bugün yazdığı köşe yazısında bir ‘not’ ile cevap verdi.

Alphan’ın Hürriyet’te yayımlanan köşe yazısında Hakan’a yönelik eleştirisi şöyle:

“Not: Ahmet Hakan’ın konuyla ilgili yazısının içeriğini bilgisizliğe bağlıyorum. Üslubu hakkında ise söyleyecek sözüm yok. Meşrebine göre yazmış, yakışmış.”

Öte yandan Alphan, sosyal medya hesabında da Hakan’a eleştiriler yöneltti. Alphan, Hakan’ın ‘popülist’ olduğunu söylerken şu mesajı paylaştı:

“Her 2 yazımda ensestin yaş ve sınıf ayırmadığına vurgu yapmıştım oysa ki. Okumuyor bu ‘gazeteci'”

Alphan, ayrıca “Ensest oranı yüzde 40 değil de, yüzde 1 olsa 700 küsur bin kişiden, yüzde 10 olsa 7 milyondan söz ediyoruz. Kapatalım mı konuyu?” diye sordu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir