ABD’de en az 19 trans öldürüldü

ABD’de 2017 yılında en az 19 trans öldürüldü. Translara orduda görev alma yasağı ve cinsiyetsiz tuvalet tartışmalarının sürdüğü ülkede en son 28 yaşında bir trans erkek bıçaklandı.

New York’ta yaşayan 28 yaşındaki trans erkek Kashmire Redd, bıçaklanarak öldürüldü. Redd’i ev arkadaşı Doris Carrasquillo öldürdü.

Redd bıçaklandıktan sonra evlerinden kaçmaya çalıştı. Apartmanın önünde yere yığıldı. Sesleri duyan komşusu ambulansı ve polisi aradı. Redd hastanede hayatını kaybetti.

Redd’in ölümü Missouri’de yaşayan Kiwi Herring’in polis tarafından silahla öldürülmesinden birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Bu iki ölümle birlikte ABD’de 2017 yılında 19 trans öldürülmüş oldu. Cinayetlerin büyük çoğunluğu beyaz olmayan trans kadınları hedef alıyordu.

Yine ay başında trans kadın TeeTee Dangerfield Atlanta’da öldürüldü. Dangerfield cinayeti, ‘komedyen’ Lil’ Duval’ın radyo programı Breakfast Club’ta trans kadınları öldürmek üzerine ‘şakasından’ sonra gerçekleşti. Duval, cinsel ilişkiye girdikten sonra bir kişinin trans olduğunu öğrenirse onu öldüreceğini söylemişti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir