İzmir’de Hortumla Sürüklenip Öldürülmüş Köpek Bulundu

Ajanimo ‘nun haberine göre, İzmir‘in Gıda Çarşısı olarak bilinen semtinde Cumartesi günü su hortumu ile bağlanarak sürüklenerek öldürülüp yol kenarına bırakılmış Pitbull ölüsü bulundu.

Hayvan hakları savunucularının köpeğin ölüsünün fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaşması üzerine olayın o bölgede yaşanan ilk köpek cinayeti olmadığı belirtildi.

Bölgeden görgü tanıkları özellikle Pitbull’lar başta olmak üzere çeşitli ırklardan köpeklerin dövüştürüldüğünü ve başarısız olan köpeklerin ölüsünü bulduğu köpek gibi işkence edilip öldürülerek atıldığını belirtiyorlar.  Görgü tanığı hayvan hakları savunucusu D.C şunları ifade ediyor:

“Bir kaç yerden aldığım bilgiye göre pitbull dövüşleri İzmir gıda çarşısı içinde oluyormuş. Bu kadar hassasiyeimin sebebi ise benim de bir pitbull cinsi oğlum olması. Her neyse motosikletimle turlarken bu olayı gördüm park ettim, koşa koşa yanına gittim, yaşıyorsa elimden bir şey gelebilirdi ama gittiğimde dürttüm uyanmadı ve etraf çok ağır bir şekilde kokuyordu. Bazı hayvanseverler bu dövüşlere karşı olarak dövüştürülen yerlere gidip engel olmayı denediler ama nafile.  Durumu kötü olanları ölü olanları bir kıyıya köşeye atıyorlar ben de bundan çok rahatsız oluyorum.”

Kaynak: ajanimo.com

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.