İstanbul’da şiddetli yağış

Sabah saatleri itibariyle şiddetini arttıran sağanak yağmur İstanbul’u esir aldı, metroyu su bastı ve seferler durdu, Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa yönü tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

Şiddetli yağmur nedeniyle bir çok yerde su baskını meydana geldi, bir çok bölgede işyerlerini su bastı. İşe gitmek için evlerinden çıkan bazı vatandaşlar sağanak yağmura hazırlıksız yakalandı. Yanına şemsiye almayanlar çanta ve poşetlerle kendilerini korumaya çalıştı, ayakkabılarını çıkarıp çıplak ayak yürüdü.

Kazlıçeşme ve Merter’de bölgesinde yollar adeta göle döndü, araçlar geçiş yapamadı. Topkapı Metro girişi ve Metrobüs Köprüsü de sular altında kaldığı için vatandaşlar merdivenlerden geçiş yaparken zorlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbulluları sel riskine karşı uyardı. AKOM’un sosyal medya hesabından ”#İstanbul bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. SEL RİSKİ ve FIRTINAYA DİKKAT! Yağmur ile birlikte hava serinliyor.” diye duyuruldu.

Kent genelinde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle E-5 karayolu ve bazı ara yollarda su birikintileri oluştu. Sağanak sebebiyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, trafikte aksamalar meydana geldi. Araçlar yoğun yağmurdan kaynaklı ilerleyemedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.