Bir Er, Koğuştaki Üç Arkadaşını Öldürdü ve İntihar Etti

Manisa’da Kula Jandarma Karakolu’nda görev yapan bir er piyade tüfeğiyle koğuşta uyuyan erlere ateş açtı. Olayda üç asker hayatını kaybetti, üç asker de yaralandı. Er aynı tüfekle intihar etti.

Bianet’te  yer alan haberde, olay sabaha karşı saat 03.30 sıralarında Kula Jandarma Karakolu’nda meydana geldi. Yaralı askerler önce Kula Devlet Hastanesi’ne ardından Salihli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikeleri yok.

Manisa Valiliği yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“İlimiz Kula İlçe Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapan bir jandarma erin kişisel nedenlerden kaynaklandığı düşünülen bir gerekçe ile 11.07.2017 tarihi saat 03:20’de askerlerin istirahatta bulunduğu bir anda koğuşu otomatik silahla taraması sonucu üç askerimiz şehit olmuş, üç askerimiz yaralanmıştır. Yaralı jandarma erlerin tedavileri Salihli Devlet Hastanesi’nde sürmekte olup şu anda hayati tehlikeleri yoktur. Birlikte görev yapan diğer askerlerimizin herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır. Olayı müteakiben fail jandarma er intihar etmek suretiyle hayatına son vermiştir. Olay ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.