Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası: En Az 1,5 Milyon Kişi Vardı

TMMOB’a bağlı Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, Maltepe’deki Adalet Mitingi’ne katılımla ilgili tartışmalar üzerine yaptığı açıklamada mitinge en az 1,5 milyon kişinin katıldığını söyledi.

Açıklama şöyle:

“Bir toprak parçasının sınırlandırılması ve yüzölçümünün belirlenmesi teknik bir konu olup, Harita ve Kadastro Mühendislerinin görev alanına girmektedir. Dolayısıyla kamuoyunun doğru bir şekilde aydınlatılması adına bu açıklamanın yapılmasına gereksinim duyulmuştur.

“Konuşmaların gerçekleştiği Maltepe Sahil Miting alanı yaklaşık 275.000 m2‘dir. Ayrıca miting için trafiğe kapatılmış ve katılımcıların yer aldığı alan da yaklaşık 100.000 m2 dolayındadır. Toplamda 375.000 m2 alanda yurttaşlarımız mitinge katılım sağlamışlardır. Katılımcı sayısının hesaplanmasında teknik olarak genelde m2‘ye 3 ile 6 arasında insanın yer aldığı kabul edilmektedir. Dolayısıyla “Adalet Mitingine” en az 1.500.000 kişinin katıldığı ifade edilebilir.”

Valilik 175 bin kişi demişti

İstanbul Valiliği’nin açıklamasına göre Maltepe’deki alanda Adalet Mitingi’nde 175 bin kişi vardı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün saat 17.40’da gazetecilere yaptığı açıklamada meydanda 1 milyon 600 bin kişi olduğunu açıklamıştı. Bu açıklama yapıldığında Kılıçdaroğlu henüz miting alanına girmemişti.

CHP’nin görevlendirdiği sunucu Barış Bozkurt ise kürsüden yaptığı açıklamada alanda iki milyon kişi olduğunu belirtti.

Yorumlar

yorumlar

Post source : https://bianet.org/bianet/toplum/188174-harita-ve-kadastro-muhendisleri-odasi-en-az-1-5-milyon-kisi-vardi

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.