Bir stajyer veri muhabirinin günlük ‘Veri Gazeteciliği eğitim tecrübesi’ yazı dizisi Pazartesi başlıyor!

Dağ Medya’nın stajyer veri muhabiri Hüseyin Onur Teksan, Pazartesi’den itibaren Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Data Journalism Manual kampına katılacak. 1 ay sürecek olan eğitimden günlük öğrendiklerini, tecrübelerini yazı dizisi olarak yazacak.

Dört hafta sürecek olan eğitimde  Balkanlar’dan iletişim öğrencileri, genç gazetecilerin tecrübelerine de  yer verecek. 10 Temmuz’da başlayacak eğitimler 5 Ağustos’da sona erecek ve 4 hafta boyunca kullanılan yeni araçlar, yeni teknikler, üretilen projeler yazı dizisinde yer alacak.

 

 

Onur Hüseyin Teksan Kimdir?

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü 2017 Mezunu. 2016 yılında  Kadir Has’ta  Veri Gazeteciliği dersi aldı. 2016 Küresel Açık Veri Endeksi‘nin Türkiye bölümüne katkıda bulundu. 2017’den beridir Dağ Medya’nın düzenlediği Veri Gazeteciliği ve Veri Görselleştirme atölyelerinde veri kazıma üzerine sunumlar yaparak, atölyelerin düzenlenmesine katkıda bulunuyor. Veri Gazeteciliği ve Açık Veri üzerine çeviriler yapıyor. Dağ Medya’da 26 Haziran -26 Ağustos tarihleri arasında Veri Muhabirliği stajı yapmakta.

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://www.verigazeteciligi.com/bir-stajyer-veri-muhabirinin-gunluk-veri-gazeteciligi-egitim-tecrubesi-yazi-dizisi-pazartesi-basliyor/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.