Sanatçılar #adalet yürüyüşünde

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlatılan ve Ankara’dan İstanbul’a bugün 20. gününe ulaşan adalet yürüyüşü, ilk adımdan bu yana sanatçıları da adalet talebinde bir araya getiriyor. Bugüne kadar pek çok sanatçının katıldığı, Genco Erkal’ın, Aslı Erdoğan’ın, Şevket Çoruh’un, Zülfü Livaneli’nin destek verdiği yürüyüşe dün pek çok sanatçı toplu olarak katılım gösterdi.

Aralarında Tilbe Saran, Defne Halman, Iraz Yöntem’in olduğu birçok oyuncu sabah saatlerinde İstanbul’dan yola çıkarak, Kocaeli’nde devam eden yürüyüşe katıldı. Sanatçılar yürüyüş sırasında üzerinde “Nuriye ve Semih İşe İade Edilsin”, “Sanat Biat Etmeyecek” yazılı tişörtler giydi.

Orhan Aydın, Mehmet Aksoy, Neşe Doster, Bedri Baykam, Mejat Yavaşoğulları, Vedat Sakman ve Berhan Şimşek’in de aralarında olduğu bir başka grup ise Sanatçılar Girişimi’nin çağrısıyla yürüyüşe katıldı. Yürüyüş İstanbul’a doğru devam ediyor ve 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de sona ermesi planlanıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.