Müzik Köyü başvuruları sürüyor

 

Bu yıl Müzik Köyü’nün etkinlikleri, Fethiye’de iki ayrı hafta, iki ayrı program şeklinde, Anadolu’nun yanı sıra, İran, Yunanistan ve İspanya’dan sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Etkinliğin proje koordinatörlüğünü Aytaç Gökdağ, genel sanat yönetmenliği görevini Mehmet Günay Eser yürütüyor. Etkinliğe başvurular 31 Temmuz’a kadar  yapılabilir. Geçen yıl etkinlikler 15 Temmuz sebebi ile yapılamamıştı.

Müzik Köyü 2017 programına katılacak sanatçılar ise şöyle:

6-11 Ağustos 2017 (1. Periyot)

Kemal Dinç Selim Özyol, Ador Hooyar, Erdem Şimşek, Arslan Hazreti Ahmet Aslan, Doç. Dr. Özgü Bulut, Efren Lopez Sanz, Ali Ulutaş-Yusuf İhsan Bodur, Gülay Diri, Ozan Özdemir, Metin Yılmaz, Gürkan Özkan, Ozan Sarı, Merih Aşkın, Stelios Petrakis, Raquy Danziger ,Sabri Kuşkonmaz, Başak Gürcan,Giorgos Stavrakakis

13-18 Ağustos 2017 (2. Periyot)

Erkan Oğur, Sami Hosseini, İsmail Hakkı Demircioğlu, Derya Türkan, Osman Kırca, Hasan Bülbül, Doç. Dr. Cenk Güray, Doç. Dr. Özgü Bulut, Selim Özyol, Filiz İlkay, Ali Tekbaş, Salih Korkut Peker, Ozan Özdemir, Sabri Kuşkonmaz, Mehmet Günay Eser

 

Müzik Köyü Hakkında

Temel çıkış noktasını müziğin doğa ile olan bağlarından alan ve gerçek müziğin doğaya yakın olunarak üretilebileceğine inanan bir düşüncenin ürünüdür.

İlki, 25 – 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Yanıklar Köyü’nde gerçekleşen Müzik Köyü, kadim Anadolu sazları ve müzik geleneklerini yerel ustalardan genç nesillere aktarmayı amaçlayan, çeşitli müzikal disiplin ve müzik geleneklerinin bir arada ses bulup birbirinden güç kazandığı kolektif bir müzikal yaşam düşüyle kurulmuştur.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.