Photo Credit To kuranmucizeleri.com

Karıncaları öldürmeden, zehirlemeden, doğal yollarla evden uzaklaştırmanın yolları

Buğday Derneği, karıncaların öldürülmeden, zehirlenmeden, doğal yollarla evden uzaklaştırmanın yöntemlerini  açıkladı. Doğal yöntemlerle karıncaları uzaklaştırılabileceğine yer verildi. 

Önerilen yollar şöyle:

‘Karıncalar evimizi ziyarete geldiyse ve onlardan rahatsız oluyorsak; onları öldürecek, zehirleyecek yöntemler, ilaçlar kullanmak yerine doğal yollarla karıncaları uzaklaştırmak mümkün. Öncelikle karıncaları izleyip yollarını, giriş çıkış noktalarını belirlemeliyiz.”

Bariyer kurma

“Karıncaları uzak tutma yöntemlerinden biri bariyer kullanmak. Karıncalar, önlerine çıkan bazı maddeleri algıladıklarında yollarını değiştirip, geri dönerler. Örneğin tebeşirle çektiğimiz bir çizgiyi karınca aşmayacaktır. Tebeşir dışında bariyer olarak zerdeçal, tarçın, salatalık kabuğu, karbonat, tuz, beyaz sirkeli su, kırmızı ya da karabiber de kullanabiliriz. Karıncaların evinize girdiği noktalara bu bariyerler uygulanabilir. Ya da macun, sakız, formika tutkalı ile karıştırılmış talaş kullanarak karıncaların girdikleri delikleri tıkayabiliriz.”

 

Nane yaprağı, lavanta yağı, karanfil, defne yaprağı, sarımsak, limon suyu, kahve telvesi, sirke kullanma

“Karıncaların koku duyuları çok hassastır ve bazı kokular onları çok rahatsız eder. Bu malzemelerle hazırlayacağımız spreyleri onların kullandıkları yollara sıkarsak, karıncalar uzaklaşır: Nane yaprağı, lavanta yağı, karanfil, defne yaprağı, sarımsak, limon suyu, kahve telvesi, sirke.”

Bebek pudrası ve mısır unu karıncaları öldürür

“Karıncaları evimize çeken mutlaka onların ilgisini çeken kokulardır. Meyve suyu lekeleri, ekmek kırıntıları vb. Yukarıdaki yöntemleri uyguladıktan sonra evimizi, en azından bir süre, daha sık temizlemeliyiz. Unutmayalım; bazı kaynaklarda önerilen bebek pudrası ve mısır unu karıncaları öldürür. Onlara zarar vermemek için bebek pudrası ve mısır unu kullanmamalıyız.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir