Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, ‘Gençler Arası İlişkilerde Flört Şiddeti’ Broşürü Hazırladı

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ‘nin, “Proje Ne Var Ne Yok?!” kapsamında eğitimciler için  ‘Gençler Arası İlişkilerde Flört Şiddeti’ adlı bilgilendirici broşür hazırladı.

Şiddete maruz bırakılan gençleri desteklerken atılabilecek somut adımlar

“Broşür, gençlerle güvenli ilişkiler konusunda çalışmaya başlamadan önce onlarla kurduğunuz ilişkilerde kendinizi nasıl konumlandırabileceğinize, bu konularda konuşmak için nasıl güvenli bir ortam ve kapsayıcı bir dil oluşturabileceğinize, şiddete maruz bırakılan gençleri desteklerken atabileceğiniz somut adımlara dair öneriler; flört şiddetinin ne olduğu, ne şekillerde gerçekleştiği, flört şiddetini besleyen mitler, güvenli ve şiddet içeren ilişkilerin özellikleri gibi bilgilere; güvenlik planı örnekleri, konu hakkında faydalanabileceğiniz kaynaklar ve gençlerin kendi görüşlerine yer veriliyor. ”

Araştırmalar flört şiddeti yoğun olarak 16-24 yaş aralığında gerçekleşiyor. Bu sebeple Ne Var Ne Yok?! proje çıktılarından biri olan broşür; flört şiddeti konusunda gençlere destek sunabilecekleri koruyucu-önleyici bir materyal olarak okul psikolojik danışman/rehber öğretmenleri ve gençlerle çalışan eğitimciler için hazırlandı.

Broşürde yer alan iki bölümü sizinle paylaşıyoruz, broşürün tamamına  linkten ulaşabilirsiniz:ne-var-ne-yok-flort-brosur

Flört şiddeti nedir?

 

Flört şiddetini besleyen noktalar nelerdir?

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir