Kılıçdaroğlu’nun konaklayacağı tesisin önüne gübre döküldü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bıraktı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler dün gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu.

Düzce’nin merkezinde Kılıçdaroğlu’nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü. BirGün muhabiri Uğur Şahin’in bildirdiğine göre, görgü şahitleri kamp alanının yanına dökülen gübrenin belediye tarafından döküldüğünü söyledi.

Hayvan gübresinden etrafa yayılan kötü kokunun kamptakileri etkilediği bildirildi. Olayın ardından CHP’li vekiller basına açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, ‘Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provokasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir.” dedi.

Gülay Yedekçi ise, ”Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği sökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz.” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma köse ise, ”Bunu yapanların pişman olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nasıl bir psikolojidir? Biz ülke olarak nasıl bu hale geldik? Anlamakta zorlanıyoruz. Hiçbir engel bizi geri döndüremeyecektir.” dedi.

Muhabirimiz Uğur Şahin’in ulaştığı bilgiye göre, polis Kılıçdaroğlu’nun kamp kurduğu yere gübreyi döken aracı buldu. Araç plakası gizlenmiş olarak yol kenarına bırakılmış olarak bulundu.

Kamp alanındakiler ve CHP’li vekillerin tepkilerinin ardından alana dökülen hayvan gübreleri itfaiye tarafından kaldırılarak alan temizlendi.

Düzceli birinden tepki 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.