Göl Yazıevi’ne başvurular 30 Eylül’e kadar sürüyor

Türkiye’nin ilk yazıevi bu yıl da yazar, şair, çevirmen, akademisyen ve araştırmacıları bekliyor. Başvurular 30 Eylül tarihine kadar sürüyor. Göl Yazıevi,  yazar, şair, çevirmen, akademisyen ve araştırmacıları, Bursa- Nilüfer’de bir ev ortamında ağırlayabilmek, sakin ve dingin bir ortamda çalışmalarını tamamlayabilmelerine olanak sağlayabilmek üzere hayata geçirildi.

Dünyada sanata, edebiyata, kültüre değer veren pek çok ülkede, şehirde benzeri bulunan; çalışmak için ferah bir ortam özlemi duyan yazar ve çevirmenlerin konaklayabilecekleri bu yazıevi, Bursa’da, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Gölyazı’da bulunuyor.

Belediyecilik hizmetlerindeki vizyonu; binalar, caddeler, kentler değil, herkes için mutlu, özgür, güzel bir yaşam inşa etmek olan Nilüfer Belediyesi, kapılarını açtığı Göl Yazıevi ile bunu yazarlar ve çevirmenler için de yapabilmeyi amaçlıyor.

Göl Yazıevi’nin kapıları hem Türkiye’den hem de dünyadan gelen konuklar için açık.  Daha fazla bilgi için sitesini ve facebook adresini ziyaret edebilirsiniz:  http://golyazievi.nilufer.bel.tr/    — https://www.facebook.com/golyazievi/
Başvuru için ise bu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://golyazievi.nilufer.bel.tr/basvuru

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.