CHP’nin yürüyüş güzergahı: Hedef 1 milyon

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün programı belli oldu. Ankara’dan başlayan yürüyüş her gün 20 km yol yürünerek 23. gün İstanbul’da sona erecek.

GazeteDuvar’da yer alan haberde, CHP’nin Güvenpark’tan başlattığı yürüyüşün birinci günü Ankara Eryaman’daki Hipodrum’da tamamlandı. Yürüyüş güzergahı taslağına göre 6’ncı gün Bolu-Ankara il sınırına ulaşılacak. 11’inci gün Bolu-Düzce Yolu üzerinden devam edecek yürüyüş 16’ncı günden sonra Sakarya nehri, Yeni Eşme, Kocaeli, Körfez, Dilovası, Çayırova, Samandıra-Kartal ile devam edecek. Yürüyüş 23’üncü günde Maltepe Cezaevi önünde tamamlanacak.

CHP Genel Merkezi konaklama için hazırlıklarını tamamladı. Yürüyüşe katılanlar belirlenen duraklarda çadır ve karavanlarda konaklayacak. Yemek ihtiyacı da kumanyanın yanı sıra akşamları sıcak yemek şeklinde belediyelerin desteğiyle karşılanacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki milletvekillerinin konakladığı duraklarda çeşitli etkinlikler yapılacak. Konaklanan yerlerde çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek ziyaretleri bekleniyor.

CHP’nin hedefi yürüyüşün tamamlanacağı 23’üncü gün İstanbul’a 1 milyonun üzerinde kişiyle girmek. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 1’inci günü tamamlanan yürüyüş için, “15 Haziran Türkiye’de tarihin döndüğü an” yorumu yaptı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.