“Kafesleri Parçala, Vegan ol!” eylemi İzmir’de ilk kez düzenlendi

11 Haziran Pazar günü tüm dünya ülkeleri ile aynı zamanda İstanbul’da ve İzmir’de “Kafesleri parçala! Vegan ol!” yürüyüşü düzenlendi. Bisikletini, kamerasını, dövizini ya da kendisini alıp gelen insanlar İzmir Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne ve İstanbul Bahariye Caddesi’ne akın etti.

KaosGL’de yer alan haberde, Hayvanlar için asgari gerekliliğin daha iyi çalıştırılma koşulları değil, topyekün özgürlükleri olduğuna ve etik olanın hayvan kullanımının tamamen sonlandırılması olduğuna hazırlanılan dövizler, pankartlar, atılan sloganlar ve dağıtılan broşürlerle birlikte gerçekleşen birebir veganlık anlatımları ile iki şehirde de dikkat çekildi. Hayvan zulmüne gösterilen tepki, OHAL’e rağmen katılımcıların sayısı göz önüne alındığında umut verici. Etkinliği düzenleyen ekipler gelecek yıllarda katılımcı sayısının artacağını umuyor.

 

İzmir’de ilk defa düzenlendi

İstanbul’da ikincisi, İzmir’de ilki düzenlenen bu yürüyüş bütün dünyada aynı gün gerçekleşti. Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan etkinliğin sonucunda Ankara ve Eskişehir gibi diğer şehirlerde de gerçekleştirilmesinin planlanıyor.

İstanbul’da gerçekleşen “Kafesleri parçala, vegan ol” eyleminin video kaydını izlemek isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.