ATO Başkanı Bulut: Gülmen ve Özakça’nın ölüm riskleri var

ATO Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut, “Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumlarında her an çok dramatik bir değişiklikle tedavisi imkânsız sekel veya ölüm riski olduğu ortadadır” dedi. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine geri dönme talepleriyle başlattıkları açlık grevi son 18 günü Sincan Cezaevi’nde olmak üzere 93. güne girdi.

Ankara Tabip Odası (ATO) Yönetim Kurulu, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada,  93 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için tutuklandıktan sonra sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alınamadığı belirtildi.

Açlık grevcileri Gülmen ve Özakça’nın sağlık açısından en çok ilgiye, biyo-psiko-sosyal desteğe ve hassas bakıma ihtiyaçları olduğuna dikkat çeken ATO Başkanı Prof. Dr. Vedat Bulut “Bu aşamada cezaevi koşullarında bulundurulmaları, açlığa ek olarak tutuklu olmanın fiziksel ve psikolojik stresini yaşamaya mahkum edilmeleri tıbbi açıdan kabul edilemez bir durumdur. Diğer yandan Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumlarında her an çok dramatik bir değişiklikle tedavisi imkansız sekel veya ölüm meydana gelmesi riski olduğu gün gibi ortadadır” diye konuştu

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.