Evrim Ağacı, dünyadan bilim insanlarıyla canlı yayınlarını sürdürüyor

Evrim Ağacı, daha fazla kişiye ulaşmak ve bilimi yaymak için Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlar yağmaya başladı.  Dünyanın çeşitli yerlerinde çalışan Türkiyeli bilim insanlarıyla halkın buluşmasını sağlıyor.

2010 yılında ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğunun çabalarıyla Çağrı Mert Bakırcı tarafından kurulan, bilim ve aydınlanmanın halka yayılmasını görev edinen Evrim Ağacı geride bıraktığı 7 yılda birçok başarıya imza attı. Kısa sürede kolektif bir çabayla sosyal medyada görünür olan Evrim Ağacı bugün 500 binden fazla okuruyla bilim mücadelesini sürdürüyor.

Yayın hayatı boyunca sadece sosyal medyada değil, çeşitli liselerde ve üniversitelerde de etkinliklerini sürdüren oluşum, birçok defa bilim karşıtlarının hedefi olsa da okurlarının da desteğiyle bunları püskürtmeyi başardı.

Kısa süre önce başlayan yayınlarda ağırladıkları isimler: Cambridge Üniversitesi’nden Mete Atatüre, NASA’dan Umut Yıldız, Harvard Üniversitesi’nden Önder Albayram, ODTÜ’den ve CERN’den Bilge Demirköz, İTÜ ve CERN’den Kerem Cankoçak, New York Eyalet Üniversitesi’nden Ömer Gökçümen, MIT Media Lab’den Canan Dağdeviren, New York Üniversitesi’nden Cihan Taştan, astronom Ethem Derman, Ostrava Üniversitesi’nden Ezgi Altınışık bunlardan bazıları.

#GelecekBilimde etiketiyle yapılan bu yayınlar Evrim Ağacı Facebook sayfası ve Youtube kanalından takip edilebilir.

Evrim Ağacı Facebook sayfası: https://www.facebook.com/evrimagaci/?fref=ts

Youtube kanalı: https://www.youtube.com/user/evrimagaci

Geçmiş yayınların kayıtlarını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz: https://goo.gl/0kdYtw

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir