15 Temmuz taslak raporu bugün açıklanacak

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun taslak raporu bugün açıklanacak. MİT’in ve Genelkurmay’ın 15 Temmuz’a ilişkin raporları da komisyona ulaştı. Komisyon Başkanı Reşat Petek bugün saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.

TBMM Darbe Komisyonu, hem Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan hem de Genelkurmay Başkanlığı’ndan 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bilgi istemişti. Beklenen bilgi, MİT tarafından bir rapor halinde Darbe Komisyonu’na sunuldu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek, bugün saat 10.30’da hem MİT’ten gelen raporu hem de komisyonun raporunu taslak metin olarak açıklayacak.
15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Darbe Komisyonu 7 Ekim 2016’da ilk toplantısını yapmış, 50’ye yakın kişiyi dinlemiş ve 3 Ocak 2017’de de çalışmalarını tamamlamıştı.

Muhalefet, komisyonun çalışmaları tamamlamak için ek süre almaması ve Genelkurmay Başkani Orgenaral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın dinlenmemesi nedeniyle komisyona yönelik sert eleştiriler yöneltmişti.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.