Chris Cornell hayatını kaybetti

Soundgarden ve Audioslave vokali Chris Cornell, 52 yaşında hayatını kaybetti. AP’nin haberine göre,  sanatçının temsilcisi Brian Bumbery, Cornell’in dün gece Detroit’te hayatını kaybettiğini duyurdu. ‘Aniden ve beklenmedik’ olarak duyurulan Cornell’in ölümü için ailesi kişisel gizliliğe saygı duyulmasını isteyerek, ayrıntıları paylaşacaklarını açıkladı.

Soundgarden’in en bilinen şarkılarından ‘Black Hole Sun’:

Chris Cornell Hakkında

Cornell, ilk olarak ünlü grunge grubu Soundgarden ile adını duyurdu.

1984-1997 arasında Soundgarden’da vokal yapan Cornell, ayrıca ilk dönemlerde bateri ve sonrasında gitar da çaldı.

Cornell, 1990’da hayatını kaybeden Mother Love Bone grubu vokalisti Andrew Wood’un anısına tek albüm yapan Temple of The Dog grubunda Eddie Vedder, Stone Gossard, Jeff Ament, Mike Mc Cready ve Matt Cameron’la birlikte yer aldı.

1997’de Soundgarden’dan ayrıldıktan sonra bir solo albüm yapan Cornell, daha sonra Rage Against The Machine’in gitaristi Tom Morello, basçısı Tim Commerfold ve davulcusu Brad Vilk ile birlikte 2001’de Audioslave’de müzik yapmaya başladı.

2007’de Audioslave’in de dağılmasının ardından, 2010’da Soundgarden’ın yeniden birleştiği açıklandı ve Cornell Soundgarden’a döndü.

Cornell bugüne kadar beş solo albümün yanı sıra çok sayıda film müziğine de imza atarken, pek çok sanatçıyla ortak performans sergiledi.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.