Bilim Kahramanları Derneği desteğinizi bekliyor

“Bilimin toplumsal yaşamın odağında yer aldığı bir dünya” hedefiyle yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, 11 Mayıs Perşembe günü bağışçılarının desteğini bekliyor.

Her ay bir STK’nın tanıtılarak ayın ikinci Perşembe günü Sosyal Bağış Günü olduğu hareketin ikinci STK’sı Bilim Kahramanları Derneği oldu.

Bilim Kahramanları Derneği, Türkiye’de bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın, hiçbir ayrım olmaksızın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi adına çocuk ve gençleri bilimle buluşturuyor.

Dernek Genel Sekreteri Özlem Mutlu Doğan, “Sosyal Bağış Hareketi’ne dahil olmak toplumumuzda bilimsel farkındalığı artırmak adına önemli bir adım. Biz Bilim Kahramanları Derneği olarak bilimi genç zihinlerle buluşturarak toplumsal kalkınma ve gezegenimiz için fikirler üretiyoruz. Bilimin dil, din, sosyal ve ekonomik durum fark etmeksizin her çocuk için olduğunu savunuyoruz. Bilim kahramanlarına bilim sevgisini ve merak etmeyi “rekabet” bilinciyle değil, dayanışma ve takım ruhuyla aşılıyoruz. Bu anlamda yapılacak her bağışın bir mucidin ve toplumumuzun geleceğini değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de bireysel bağış ile sivil toplum kuruluşu (STK) bilincini uyandırmak ve STK’lara güç vermek adına başlatıldı. Her ayın ikinci perşembesi bir STK’ya “Sosyal Bağış Günü” olarak adandı.

 

Bilim Kahramanları Derneği hakkında

Bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi amacıyla çalışmalar yapan Bilim Kahramanları Derneği, çocuk ve gençleri erken yaşta bilimle buluşturur. Bilim Kahramanları Derneği’nin değerleri; bilimsellik, duyarlılık, işbirliği ve süreç odaklılık, kapsayıcılık, gönüllülük, yenilikçilik ve şeffaflıktır. Çocuk ve gençlere Fen, Matematik, Özgüven, Mühendislik, Teknoloji, sorgulama, problem çözme, eleştirel düşünme, araştırma, sunum, zaman kullanımı, iletişim, takım çalışması, organizasyon, tasarım, kodlama becerileri kazandırır. 5 yılda 17 farklı alanda 38 yaş altı 34 bilim insanına ödül veren dernek, düzenlediği etkinliklerle 56 ilden 13.966 çocuğa ulaştı. Bu etkinliklerde 1245 farklı robot, 1180 farklı proje, 600 mühendislik tasarımı gerçekleştirildi.

Daha fazla detay için tıklayınız

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://www.herkesebilimteknoloji.com/duyurular/bilim-kahramanlari-dernegi-mucitlerine-destek-olun

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.