Fanzin Festivali bugün başladı

Bugün başlayan Fanzin Festivali 23 Nisan 2017 tarihine kadar sürecek. İkincisi gerçekleşen Fanzineist, yurtiçi ve yurtdışından “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan +135 fanzinin* dahil olduğu bir bağımsız yayınlar buluşuyor.
Tasarım Atölyesi Kadıköy, Tight Aggressive  ve Arkaoda gibi farklı mekanlar fanzin masalarına ev sahipliği yapacağı gibi fanzin üzerine söyleşiler, film gösterimleri ve konser gibi etkinliklerde İstanbul’da ki festivalin programı içerisinde.

Fanzineist, 3 gün boyunca 15 farklı ülkeden 135’in üzerinde bağımsız yayıncıyı fanzinlerini paylaşmak üzere okuyucularıyla buluşturacak.

Ziyaretçilerin çizgiroman, illüstrasyon, müzik, spor, edebiyat ve sanat fanzinleri gibi farklı türde yayınlarla karşılaşabilecekleri festival, Türkiye’nin en kapsamlı fanzin etkinliği olarak biliniyor.

Fanzineist Festival programı kapsamında Fransız sanatçı Anelor Robin’in ”Make it!, Kolaj & Fanzinatölyesi,Tolga Güldallı’nın moderasyonuyla  Emek Can Tülüş (Gorgor fanzin), Zoban Raftik (Disguast fanzin) ile ”90’lı Yıllarda Yeraltı Müziği ve Fanzinler” üzerine söyleşi, Türkiye, İngiltere ve Amerika’dan fanzin filmleri gösterimi,  Efe Elmastaş, Muhammet Aldemir, Serkan Üstündağ, Zeynep Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşecek ”Fanzin Apartmanı: Ne Yapıyor Bunlar?” söyleşisi, Deniz Beşer’in moderasyonuyla sanatçı-akademisyen Gülçin Aksoy ve yine sanatçı-akademisyen olan Aslı Narin ile ”Sanatçı Kitapları, Fotoğraf Kitapları Ve FanzinlerEkseninde Yaratım” üzerine söyleşi dışında Noise Jam, Company Fuck, Poster-iti ve Reptilians From Andromeda gibi grupların konserleri yer alıyor olacak.
Bağımsız bir fanzin festivali olan Fanzineist, herhangi bir maddi destek olmaksızın, tamamen ”kendin yap” kültürü perspektifiyle Deniz Beşer, Naci Mert, Hilal Can ve Dila Naz Nurgör tarafından organize edilmektedir.

Program şöyle:

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.