Geleceğimiz için Muhasebe Yap Platformu: Denetimsiz yönetime ‘Hayır’ diyoruz

Geleceğimiz için Muhasebe Yap Platformu, 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu için ‘Hayır’ çağrısı yaptı.

Yapılan açıklamada, “Ülkemizin ve toplumumuzun geleceği için, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve demokrasiyi korumak için, mesleki ve demokratik kurumlarımızı, her türlü vesayetten kurtarmak için, yargı bağımsızlığının zedelenmesine, denetimsiz yönetime ‘Hayır’ diyoruz. Meclisin tasfiyesine, güçler ayrılığının ortadan kaldırılmasına ‘Hayır’ diyoruz. Tek adam rejimine ve ‘parti devletine’ ‘Hayır’ diyoruz. Her alanda tekelleşmeye ve kayıt dışılığa ‘Hayır’ diyoruz. Hak ve özgürlüklerimize sahip çıkmak üzere bütün vatandaşlarımızı ‘Hayır’ demeye çağırıyoruz” denildi.

Referandumda mesleki sorunları ülke sorunlarından ayrı görmediklerini dile getiren platform, yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi: “Denetimsiz yönetime hayır diyen, açıklığı, şeffaflığı ve hesap verilebilirliği ilke edinen, mesleki, ekonomik ve demokratik haklarımızın korunması ve geliştirilmesinden yana olan, biz muhasebeciler diyoruz ki; Anayasa değişikliği bu ülkede yaşayan bütün yurttaşlarımızın ortak sorunudur. Mevcut hükümetin ve Cumhurbaşkanının konumunu etkilemeyecek ancak toplumun gelecek on yıllarını etkileyecektir. O nedenle partiler ve gruplar üstü bir konudur. Bizler; bütün ön yargılardan sıyrılmış olarak, bir aydın sorumluluğu ile kamuoyunu aydınlatmayı görev sayıyor ve siz meslektaşlarımızı ülkemizin geleceği için söz ve karar sahibi olmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.