Kemal Kılıçdaroğlu: İstanbul’da en az yüzde 53 hayır var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişiliği referandumuna 4 gün kala anket oranı verdi. Kılıçdaroğlu, “Anketlere göre İstanbul’da en az yüzde 53 Hayır var. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, istedikleri kadar yeri göğü Evet’le donatsınlar” diye konuştu.

10 Ağustos 2014’te yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ni kazanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yüzde 49.83 oy oranına sahip olmuştu. Şu an tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul’da yüzde 9.09 oy oranına sahip olurken MHP ve CHP’nin ortak adayı olan, seçimlerden sonra MHP milletvekili olarak Meclis’e giren Ekmelledin İhsanoğlu ise yüzde 41.08 oranında oy almıştı.

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nden önce, 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde ise sırasıyla partiler İstanbul’da şu oy oranlarına sahip olmuştu:
AKP, yüzde 47.9
CHP, yüzde 40.1
HDP, yüzde 4.8
MHP, yüzde 4
SP, yüzde 1.4
BBP, yüzde 0.6

Kılıçdaroğlu ‘evet’ çadırını ziyaret etmişti

İstanbul Maltepe’de partililerine seslenen Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Hayır dememizin hayırlı gerekçeleri var.

18 madde dile getirilmiyor. Amaç gündemi saptırmak. Elinizden alınan hakları size duyurmamak.

Ama söz verdim 16 Nisan’a kadar hiçbir kısır tartışmanın içine girmeyeceğim.

Buyrun gelin konuşalım televizyonlarda.

Ekonomik ve sosyal haklarla ilgili kararları sadece bir kişi alacak. Parlamento değil. Devletin tüm dengeleri değişecek.

Diyorlar ki “yeni bir devlet kurmak için sandığa gidiyoruz” diyorlar. Siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden ne istiyorsunuz?

Anketlere göre İstanbul’da en az yüzde 53 Hayır var. İstedikleri kadar baskı yapsınlar, istedikleri kadar yeri göğü Evet’le donatsınlar”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.