13. Akbank Kısa Film Festivali başladı

Akbank Kısa Film Festivali, 23 Mart tarihine kadar 37 ülkeden toplam 101 filmi izleyiciyle buluşturuyor. Festival, yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşiler ile sektörün önemli isimlerini sinemaseverlerle buluşacak.

Festival kapsamında; 15 Mart Çarşamba günü Belgeselci ve Eğitmen Semra Güzel Korver ile “Proje Sunarken” paneli yapıldı. Bugün ise başarılı genç Kurgucu Umut Sakallıoğlu ile “Kurgu”, 17 Mart Cuma günü ise sinema ve televizyon makyajı alanında uzmanlaşmış Şerife Aydın Terler ve Sezen Türkyılmaz Çaka ile “Sinema ve Televizyon İçin Makyaj”, uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren Senaryo Koçu ve Yapımcı Esther Wouda ile “Senaryo Koçu ile Çalışmak” ve 18 Mart Cumartesi günü ise Oyuncu Koçu Deniz Erdem ile “Oyuncu Koçu ile Çalışmak” başlıklı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.
13. Akbank Kısa Film Festivali’nin söyleşiler bölümünde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Ünlü Yönetmen Abbas Kiarostami’nin “10 Derste Sinema” belgeseli, Festival kapsamında 17 Mart Cuma günü izleyiciyle buluşacak. Aynı gün Kiarostami’nin yakın dostu ve Görüntü Yönetmeni Seifollah Samadian, Rıza Oylum ve Farhad Eivazi’nin katılımı ile “Abbas Kiarostami Sineması Üzerine”söyleşisi ile sinema tutkunlarıyla buluşacak. Yolu Akbank Kısa Film Festivali’nden geçen Cansu Boğuşlu, Mehmet Zengin ve Güçlü Yaman ile “Görüntü Yönetmenliği” söyleşisi 21 Mart Salı; Mustafa Kara ve Selim Evci ile “Film Yapmaya Dair” başlıklı söyleşi ise 22 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Festival’in deneyimler bölümünde 16 Mart Perşembe günü Krakow Film Festivali Direktörü Krzysztof Gierat ile uluslararası film festivalleri üzerine bir söyleşi yapılacak. 13. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında bol ödüllü ilk filmi Köprüdekiler ve son filmi Ansızın ile izleyici ile buluşacak olan Yönetmen Aslı Özge, 18 Mart Cumartesi günü düzenlenecek söyleşi ile deneyimlerini anlatacak ve sinemaseverlerle olacak.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir