Uluslararası Sanatçı Filmleri sergisi açıldı

Uluslararası Sanatçı Filmleri (Artists’ Film International 2017) programı kapsamında düzenlenen ‘İstanbul Sanatçı Filmleri’ sergisi bu yıl ‘iş birliği’ konusuna odaklanıyor.

Uluslararası Sanatçı Filmleri sergisi, farklı coğrafyalardan 7 sanatçı ve sanatçı grubunun ‘iş birliği’ konulu video, animasyon ve kısa filmlerinden oluşuyor. İstanbul Modern Kısa Süreli Sergiler Alanı’nda 8 Mart’ta başlayan sergi, 21 Mayıs tarihlerine kadar görülebilecek.

Sergide; Türkiye’den Cengiz Tekin, Birleşik Krallık’tan Mikhail Karikis, Almanya’dan Dario Azzellini & Oliver Ressler, Hindistan’dan Desire Machine Collective, İtalya’dan Adrian Paci, Kaliforniya, ABD’den Mary Reid Kelley & Patrick Kelley ve Teksas, ABD’den Denise Ferreira Da Silva & Arjuna Neuman’ın çalışmaları yer alıyor.
İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra ve Asistan Küratör Senem R. Kantarcı’nın hazırladığı sergi, farklı türdeki iş birliklerinin sanatsal üretim sürecindeki yansımalarının yanı sıra bir kavram olarak ‘iş birliği’nin dönüştürücü etkisine de odaklanıyor.

Programın bu yılki konuğu ise Diyarbakır’da yaşayan Sanatçı Cengiz Tekin’in ‘Cennetten Hemen Önce’ adlı videosu 2017 yılı içinde İstanbul Modern’in yanı sıra programın uluslararası ortaklarında da gösterilecek.

Ayrıca sergi kapsamında Cengiz Tekin ile bir söyleşi de düzenlenecek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir