Barbaros Şansal tahliyesine karar verildi

Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanarak hakkında dava açılan modacı Barbaros Şansal’ın tutukluluğuna yapılan itiraz üzerine ‘yurtdışına çıkış yasağı’ şartıyla tahliyesine karar verildi.

Modacı Barbaros Şansal, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle Kıbrıs’tan sınır dışı edildikten sonra getirildiği İstanbul’da 3 Ocak’ta tutuklandı.

Şansal hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ancak tahliye taleplerine rağmen Şansal’ın tutukluluğunun devam etmesi üzerine avukatı Efkan Bolaç, müvekkilinin tahliye edilmesi için itirazda bulundu.

İtirazı değerlendiren İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, verdiği kararda, itirazı kabul ederek Şansal’ın tahliyesine hükmetti.

Mahkeme, Şansal hakkında yurtdışına da çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Barbaros Şansal’ı tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi çıkışında yakınları ve avukatı Efkan Bolaç karşıladı. Şansal avukatına çıkışta “İçerisi daha güvenli” diyerek cezaevinden ayrıldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir